"Evde nasıl kalayım, çalışmazsam ekmek yok" diyen şoför gözaltına alındı

Koronavirüs nedeniyle sürekli vatandaşlara evlerinden çıkmama uyarıları yapılırken, "Evde kalırsam ekmek yok" diyen TIR şoförü gözaltına alındı

"Evde nasıl kalayım, çalışmazsam ekmek yok" diyen şoför gözaltına alındı

Koronavirüs salgını nedeniyle yetkililerin sürekli olarak vatandaşlara evde kalmalarını söylemeleri devam ederken, buna karşı çıkan bir TIR şoförü gözaltına alındı.

Malik Yılmaz isimli TIR şoförü çektiği videoda  “Evde kal Türkiye. Nasıl kalalım baba. Emekli, memur, zengin değilim. İşçiyim. TIR şoförüyüm. Çalışmasam ekmek yok. Elektriğimi, suyumu, kiramı ödeyemem. Bunları ödememek ölmekten beter zaten. Ha senin lafınla evde kalarak açlıktan ölmüşüz ya da virüsten. Ama beni bu virüs öldürmez, senin düzenin öldürür” ifadelerini kullanmıştı.

Bu paylaşımın peşinden adresi saptanan TIR şoförünün İskenderun'daki evinde yakalanarak gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü şu açıklamayı yaptı:

"Sosyal medya üzerinde provakatif paylaşımlar yapan hesap sahipleri hakkında yapılan araştırmalar neticesinde Tik Tok ile yapılıp Twitter üzerinden paylaşılan Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik edici video paylaşımı yapan bir şahsın ilçemiz idaremiz dahilinde ikamet eden M. Y. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş olup 29.03.2020 günü saat 11.30 sıralarında ikametinde yakalanmış, mevcutlu olarak adliye ye çıkarılmak üzere gözaltına alınmıştır. Şahıs hakkında “Kanunlara Uymamaya Teşvik “ suçundan adli işlem başlatılmıştır."

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER