Evlenmek için Meksika'ya gitti, Kuşadası'na cenazesi geldi: Arzu Nena Butt öldü

Fransız nişanlısı ile evlenmek için Meksika'ya giden 31 yaşındaki Arzu Nena Butt, burada geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Genç kadının cenazesi annesinin uğraşları sonucunda memleketi Kuşadası'na getirilerek defnedildi.

Evlenmek için Meksika'ya gitti, Kuşadası'na cenazesi geldi: Arzu Nena Butt öldü

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yaşayan 31 yaşındaki Arzu Nena Butt, Fransız nişanlısı 31 yaşındaki Swann Nagat'la karar vererek evlenmek için Meksika'ya gitti.

Ancak çift, kiraladıkları araçla 21 Haziran'da Meksika'nın Villahermosa ve Ciudad del Carmen şehirleri arasındaki karayolunda trafik kazası geçirdi. Kazada ikisi de hayatını kaybetti.

Acı olayın ardından anne Fatma Yetik, kızının cenazesini Türkiye'ye getirtmek için çalmadık kapı bırakmadı.

Sonunda Meksika Konsolosluğu aracılığıyla, anne Fatma Yetik adına cenaze firmasına ödeme yapılmasının ardından Arzu Nena Butt'un cenazesi İstanbul aktarmalı olarak İzmir'e getirildi. 

Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Mezarlık Amirliği yetkilileri tarafından Kuşadası'na transferi sağlanan genç kadın, gözyaşları arasında Kuşadası'nda toprağa verildi. 

Hanım Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Yeni Asri Mezarlığa defnedilen Arzu Nena Butt'un vefatı ailesini ve yakınlarını büyük üzüntüye boğdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER