Film gibi olay: Rus turistleri Madrid yerine Mardin'e indirdiler

Turizm acentesi Madrid tatiline gitmek için yola çıkan Rus turistleri yanlışlıkla Mardin'e indirdi. Turistler büyük şaşkınlık yaşadı

Film gibi olay: Rus turistleri Madrid yerine Mardin'e indirdiler

"Ancak filmlerde olur" denilen olay gerçek hayatta da oldu.

Rusya'dan İspanya'nın başkenti Madrid'e gitmek için yola çıkan turistleri seyahat acentesi yanlışlıkla Mardin'e indirdi.

Rus turistler Mardin'e geldiklerini anlayınca büyük şok geçirdiler. Bir gece Mardin'de kaldıktan sonra da İstanbul aktarmalı olarak Madrid'e gönderildiler.

Mardin Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Arslan Paşaoğlu, “Yaklaşık bir buçuk ay önce Moskova’dan Madrid’e gitmek isteyen yolcuları acente firması yanlışlıkla Mardin’e gönderiyor ve turistler Mardin’e geliyor. Mardin’e indikleri zaman da şaşırıyorlar. Madrid’i beklerken Mardin’e geliyorlar. Şehre çıkıyorlar şehrin güzelliğini görünce çok mutlu oluyorlar. Biz de bu durumu duyunca yardım ettik ve bir üyemizin otelinde ağırladık, misafir ettik. Ertesi gün Madrid’e aktarmalı uçakla geri döndüler. Aradan 10 gün geçtikten sonra aynı acente aynı hatayı yaptı. 3 kişilik Turist kafilesini Madrid yerine Mardin’e gönderdiler. Onlar da beğendiler, 3 gün kadar burada kaldılar. Sonrasında ayrıldılar ve daha sonra tekrar geleceklerini belirttiler” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER