Foça Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ası görevden uzaklaştırıldı

İzmir'in Foça ilçesinde, Belediyesi Meclis Denetim Komisyonu toplantısında, AK Partili Belediye Meclis Üyesi Sinem Atan'a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulan Belediye Başkan Yardımcısı ve İmar Müdürü İsmail Ası, 'soruşturmanın selameti' için görevden uzaklaştırıldı.

Foça Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ası görevden uzaklaştırıldı

İzmir'in Foça Belediyesi'nin Meclis Denetim Komisyonu’nun 20 Ocak Çarşamba günü yapılan toplantısında, Belediye Başkan Yardımcısı ve İmar Müdürü İsmail Ası’nın AK Partili meclis üyesi Sinem Atan’a hakaret ettiği ileri sürüldü. Atan, yarıda kalan toplantının ardından Foça Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu.

CHP Foça İlçe Başkanlığı bugün konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklama şöyle:

"Öncelikli olarak kadın meclis üyesine yapılan bu davranışı hiçbir şekliyle CHP olarak kabul etmiyoruz. Belediye Başkanımız Fatih Gürbüz, meclis üyesi ile yaşanan bu olayla ilgili olarak İsmail Ası’dan savunmasını isteyerek hakkında disiplin kovuşturması başlatmış, ayrıca sürecin sağlıklı değerlendirilmesi için Başkan Yardımcısını görevinden uzaklaştırmıştır. CHP olarak bu tür tartışmaların karşılıklı saygı çerçevesinde yaşanmasını savunurken, bir kadına karşı hakaret niteliğinde sözcüklerin kullanılmasını da asla onaylamıyoruz. CHP yönetimi olarak böyle yakışık almayan davranışların bir daha gerçekleşmemesini diliyoruz. 

CHP Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz imzasıyla yapılan açıklamada ayrıca , 20 Ocak 2021 tarihinde meydana gelen ve meclis üyesi Sinem Atan’a, CHP üyesi olmayan ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ası tarafından yapılan hakaret niteliğindeki sözcüklerin kabul edilebilir olmadığına vurgu yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER