FOX TV'ye verilen cezanın ardından Fatih Portakal suskunluğunu bozdu

RTÜK'ün FOX TV'ye 3 kez yayın durdurma cezası vermesinin ardından Fatih Portakal suskunluğunu bozdu. Portakal, “Benim hakaret etme huyum yoktur zaten. Öyle bir niyetim olamaz” dedi.

FOX TV'ye verilen cezanın ardından Fatih Portakal suskunluğunu bozdu

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) geçtiğimiz günlerde, Ana Haber Bülteni'nde Fatih Portakal’ın söylediklerine “halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği” gerekçesiyle FOX TV’ye 3 kez program durdurma cezası verdi.

Yaşanan bu olayın ardından Fatih Portakal sessizliğini bozdu. Portakal, şu ifadeleri kullandı: 

“RTÜK çok konuşuluyor, FOX habere benim söylemlerimden dolayı bir ceza verdi. Parasal ve 3 gün yayın durdurma cezası… Sadece düşüncemin paylaşıldığı şeylerdi. Oturdum her birini ikişer kere izledim. Benim hakaret etme huyum yoktur zaten. Öyle bir niyetim olamaz. Ama geldiğimiz noktada RTÜK’ün verdiği böyle bir cezayla karşı karşıyayız.

"Kaldığımız yerden devam edeceğiz"

Kimlerden sesler yükseldi diyecek olursanız, TGC’den, Basın Konseyi’nden, Türkiye Gazeteciler Sendikası’ndan yükseldi… Ve muhalefetten yükseldi. Onlar burada, ama sessiz bir çığlık da ekran başında o da sizlersiniz…  Merak etmeyin haber vermeye kaldığımız yerden devam edeceğiz.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER