Gebze Merkez Hastanesi'nde akıl almaz olay: Can çekişen Sebahattin Duru öldü, sağlık personeli ilgilenmedi!

Kocaeli'de bulunan Özel Merkez Hastanesi önünde fenalaşarak yere yığılan vatandaş dakikalarca can çekişti. Çevredekilerin hastane önündeki personele seslenmesi ve hiçbirinin müdahale etmemesi tepki çekti. Fenalaşan Sebahattin Duru hayatını kaybetti

Gebze Merkez Hastanesi'nde akıl almaz olay: Can çekişen Sebahattin Duru öldü, sağlık personeli ilgilenmedi!

Kocaeli'nin Gebze ilçesindebulunan Özel merkez Hastanesi önünde fenalaşarak yere yığılan Sebahattin Duru dakikalarca can çekişti. Hastanenin kapısının önündeki olaya doktorların, personelin hiç bir müdahalede bulunmaması büyük tepki çekti. 112 ekiplerinin müdahale ettiği Sebahattin Duru hayatını kaybetti.

Duru'nun fenalaştığını gören vatandaşlar hastane personeline bağırarak yardım istedi. Hastane personeli ise Duru'nun hastanede olmadığı için müdahale edemeyeceklerini söyledi. Vatandaşlar daha sonra cep telefonları ile bir yandan o anları görüntülerken, diğer yandan da 112 Acil Yardım hattını arayarak yardım istedi.

Yakınları suç duyurusunda bulundu

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansta yapılan tüm müdahalelere rağmen Duru kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Duru'nun cenazesi otopsi incelemesi için morga kaldırıldı. Olayla ilgili Duru'nun yakınlarının suç duyurusunda bulunacağı öğrenilirken, İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi incelemelerinde Duru'nun kalp krizi sebebiyle ile hayatını kaybettiği belirlendi.

Kardeşi şehit düşmüş

Ölen vatandaşın Tunceli’de şehit olan Mevlüt Duru’nun ağabeyi Sebahattin Duru olduğu öğrenildi. Personelinin ölen vatandaşa müdahale etmemesi ile tepkilere neden olan hastane ile ilgili soruşturma başlatıldı

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER