Gizli hayırsever çıtayı yükseltti: Bakkalları tek tek dolaştı

Geçtiğimiz aylarda meydana gelen deprem, daha sonra gün yüzüne çıkan koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren Elazığ'da bir hayırsever, Hicret Mahallesinde yer alan 4 bakkalı birer birer gezip totalda 15 bin TL'lik borç ödedi

Gizli hayırsever çıtayı yükseltti: Bakkalları tek tek dolaştı

Hem deprem hem de koronavirüsle mücadele edilen Elazığ’da gizli bir hayırsever Hicret mahallesine gitti. Mahallede bulunan 4 bakkalı tek tek ziyaret eden ve ismini açıklamayan gizemli hayırsever, hepsinde veresiye defterlerini çıkartıp borçlarını ödedi. Hayırseverin 4 bakkala toplamda 15 bin TL ödediği öğrenildi.

Bir hayırseverin, 3 yıllık borçlarını ödeyemeyen vatandaşların borçlarını ödediğini dile getiren bakkal işletmecisi Alaaddin Yıldırım, "Bir hayırsever dün gelip defterimizdeki isim ve borç bilgisini aldı. Borçları hesapladıktan sonra da bugün defteri aldı. Bizim komşu esnafların da borç defterini alıp kapatmış. Bizde 7 bin liralık borcu ödedi. Herkes çok memnun ve mutlu oldu. Zaten bizdekiler uzun vadeli borçlardı, bazılarının borcu 3 sene olmuştu, verecek durumları yoktu. Allah kendisinden razı olsun" dedi.

Başka bir bakkalın işletmecisi Zeliha Kip ise, "Hayırsever, dün geldi. Sağ olsunlar, 4 bin liralık borç defterini alıp gitti. Çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 23:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER