Görevden alındığı iddia edilen CHP'li Belediye Başkanı'ndan açıklama geldi!

31 Mart yerel seçimlerinde Adana Ceyhan'da CHP’den Belediye Başkanı seçilen Kadir Aydar'ın görevden alındığı iddia edilmişti. Aydar, konuyla ilgili açıklama yaptı

Görevden alındığı iddia edilen CHP'li Belediye Başkanı'ndan açıklama geldi!

31 Mart yerel seçimlerinde Adana Ceyhan'da CHP’den Belediye Başkanı seçilen Kadir Aydar'ın görevden alındığı iddia edilmişti. Aydar, konuyla ilgili açıklama yaptı.

'Görevimin başındayım'

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın bir davadan dolayı 24 ay ceza aldığı gerekçesiyle belediye başkanlığından el çektirildiği haberlerinin ardından Aydar, "YSK, bu cezaları birleştirmiş ama bunu birleştirmeye yetkisi yok. YSK mahkeme değil. Ben görevimin başındayım. Şu an bir mahkemeden ceza almış değilim, bana siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar ama bu bugünün olayı değil.

2013 yılında 10 aylık cezalarım vardı, bunlar infazı olmuş, bitmiş, ortadan kalkmış, seçime girmişim. YSK, bunları birleştirerek 20 aya çeviriyor. Mahkeme birleştirmemiş, YSK mahkeme değil ki bu cezaları birleştirsin, benden bununla ilgili savunma isteyecekler . Ben görevimin başındayım, belediye kayyum da atanmadı. Öyle bir şey yok" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER