Gün ağarınca ortaya çıktı! Hatay'daki yangından geriye kalan acı manzaralar

2 gün boyunca süren ve çok sayıda yerleşim alanına sıçrayarak vatandaşları tehlike altına alan Hatay'daki yangından geriye çok acı fotoğraflar kaldı

Gün ağarınca ortaya çıktı! Hatay'daki yangından geriye kalan acı manzaralar

Hatay'daki yangın felaketinin acı bilançosu havanın aydınlanmasıyla meydana çıktı. Kentte 9 Ekim'de Belen ilçesinde saat 10.15 sıralarında ormanlık alanda başlayan yangın, rüzgarında etkisiyle ilçedeki yerleşim yerine sıçradı.

Burada bulunan İssume, Müftüler, Fatih ve Sarımazı mahallelerini etkileyen yangın daha sonra İskenderun ve Arsuz ilçesindeki birkaç mahalleye de zarar verdi. 

Yangında can kaybı yaşanmazken zarar gören bölgelerdeki hasar tespit çalışmaları dün akşam yangının kontrol altına alınmasıyla başladı.

Dün bölgeye gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangının tamamen kontrol altına alındığını ve gereken tüm çalışmaların ivedilikle yürütüldüğünü kaydetti.

Yangının kontrol altına alınmasının ardından soğutma çalışmaları sürerken, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte alevlerden zarar gören ev ve iş yerlerindeki manzara da gün yüzüne çıktı. Bazı vatandaşların otomobilleri tamamen küle dönerken, çocukların bisikletlerinin yanmış hali ise yürek burktu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER