Günlerdir aranan Enes Merdivan'ın katili en yakını çıktı: Arama çalışmalarına bile katılmış!

Zonguldak'ta 3 gün önce ailesi tarafından kayıp ihbarı verilen Enes Merdivan'ın yakın arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Köyde yapılan arama çalışmalarına da katıldığı tespit edilen cinayet şüphelisi, jandarma ekipleri tarafından aranıyor

Günlerdir aranan Enes Merdivan'ın katili en yakını çıktı: Arama çalışmalarına bile katılmış!

Zonguldak'ın Devrek ilçesine bağlı Erenler Köyü'nde yaşayan Enes Merdivan ile ilgili ailesi, 27 Ağustos'ta jandarmaya kayıp ihbarında bulundu. Bunun üzerinde ormanda hem ekipler hem köylüler arama başlattı. İki gün boyunca aramalardan sonuç çıkmadı. Bu sırada N.K. adlı bir kişi, Merdivan'ın İ.Ç. tarafından ormanda öldürüldüğünü söyleyerek jandarmaya haber verdi. Bu kez sabah saatlerinde N.K. ile yapılan aramada Merdivan'ın motosikletine evine 10 kilometre uzaklıkta rastlandı.

AV TÜFEĞİYLE VURULMUŞ HALDE BULUNDU

Merdivan'ın cesedi ise Erenler köyünün yakınındaki Oğuzhanlar köyündeki ormanda av tüfeğiyle vurulmuş halde bulundu. Savcının incelemesinin ardından Merdivan'ın cansız bedeni dik yamaçtan yukarı çıkartıldı. Ormana giriş-çıkış yasaklanırken, Merdivan'ın cesedi otopsi için Devrek Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

VURAN KİŞİ ARAMALARA DA KATILMIŞ

Merdivan'ın en son birlikte görüldüğü yakın arkadaşı İ.Ç.'nin ise dün öğle saatlerinde ifadesi alındı. Olay ile ilgisinin bulunmadığını iddia eden İ.Ç.'nin köydeki aramalara katıldığı da belirlendi. İ.Ç.'nin cinayeti işlediği itirafı ise N.K.'nın vicdanının rahat etmemesi üzerine jandarmaya yaptığı ihbar ile ortaya çıktı.

CİNAYETİ BAŞKA BİR ARKADAŞI İTİRAF ETTİ

İ.Ç.'nin olayın ardından aradığı N.K.'ye cinayeti nerede, nasıl işlediğini anlattığını ve gömmek için yardım istediği belirtildi. N.K.'nin ise olaydan bir gün sonra İ.Ç.'nin evinde kaldığı, sabah da korkarak gittiği jandarma karakolunda cinayeti itiraf ettiği bildirildi. Jandarma ekipleri, kaçan İ.Ç.'yi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER