Habertürk'ten O İddialar Sonrası Flaş Açıklama!

Van'da çığ altında kalanlar hakkında açıklama yapan Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan hakkında birtakım iddialarda bulunarak, Orhan'ın çığa sebep olduğunu söylemişti

Habertürk'ten O İddialar Sonrası Flaş Açıklama!

Habertürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in "Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gülşen Orhan’ın, çığdan sonra uyarılara karşın iş makinaları ve heyetle yola çıktığını" söylemesi üzerine bir özür açıklaması yayınladı.

AYDEMİR ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Gülşen Orhan'ın iddiayı yalanlamasının ardından Bülent Aydemir özür diledi. Aydemir’in özür dilemesinin ardından bu kez de kurumsal açıklamayla özür dilendi.İşte yapılan o açıklama:

Habertürk TV’de bugün sabahleyin yayınlanan Para Gündem programında Habertürk TV’mizin Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in Van’daki çığ felaketi ile ilgili olarak maalesef teyit edilmemiş ve sonradan doğru olmadığı ortaya çıkan bir bilgiyi yayıncılık ilkelerimize uymayan bir şekilde televizyon canlı yayınında kamuoyuna iletmiş bulunmasından son derece üzüntülüyüz.

Bu paylaşımın milletçe yasını tuttuğumuz ve devlet/millet ortaklaşması ile yaraları sarmaya çalıştığımız bir felaketle ilgili olması üzüntümüzü daha da arttırmıştır.

Nitekim Bülent Aydemir arkadaşımız yayında bahsedilen Sayın Gülşen Orhan’ın olaya dair yaptığı paylaşımlarının hemen akabinde gene Habertürk ekranından hatasını düzeltmiş, kasıt olmayan bu hatasından dolayı üzüntülerini bildirmiş ve hem Sayın Orhan’dan hem de kamuoyundan ve izleyicilerimizden özür dilemiştir.

Yayıncılıkta aslolan hata ve yanlış yapmamaktır; ama bir şekilde ve istemeden hatalı, yanlış bir bilgi ve haber paylaşıldığında da en kısa süre içerisinde hatayı düzeltmek ve gerektiğinde muhataplarından özür dilemek sorumlu yayıncılığın ve medya etiğinin bir gereğidir.

Milletimizin ve devletimizin birlikte el ele acıları paylaşıp yaraları sarmaya çalıştığı acı bir felakette yaptığımız bu yayıncılık hatası dolayısıyla Habertürk TV olarak biz de kurumsal olarak üzüntülerimizi belirtiyor, bu vesileyle tüm izleyicilerimizden ve haberden olumsuz etkilenen Sayın Gülşen Orhan’dan özür diliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER