Haç Çıkarma Töreninde Korku Dolu Anlar: Bir Kişi Fenalaştı!

Hz. İsa'nın doğumunun ve vaftiz edilişinin yıl dönümü nedeniyle İstanbul Fatih'teki Balat sahilinde dün haç çıkarma töreni gerçekleştirildi. Törende denize atlayan bir kişi fenalaştı, korku dolu anlar yaşandı

Hz. İsa'nın doğumunun ve vaftiz edilişinin yıl dönümü nedeniyle İstanbul Fatih'teki Balat sahilinde dün haç çıkarma töreni gerçekleştirildi. Törende denize atlayan bir kişi fenalaştı, korku dolu anlar yaşandı.

Ayinde ilahi ve duaların okunmasının ardından mum yakarak dilekte bulunan ziyaretçiler, ayinin ardından kortej halinde Fener İskelesi’ne giderek denizden haç çıkarma törenine katıldı.

DALGIÇLAR TARAFINDAN KURTARILDI

Haç çıkarma töreni sırasında suya atlayan vatandaşlardan biri fenalaştı. Deniz polisi ve dalgıçların tarafından kurtarılarak kıyıya çıkarılan kişiye kalp masajı yapıldı ve daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Çok sayıda kişinin katıldığı törende denizden haçı çıkaran Nicolaos Solis oldu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 11:49

İrem Nur Kaya

İrem Nur Kaya, 1995 yılında doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bu süre zarfında diksiyon, haber yazma ve yeni nesil gazetecilik eğitimlerini aldı. Stajını Basın İlan Kurumu'nda Halkla iİişkiler Personeli olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER