Hakkari'de Aydın Çiftçi'nin oğlu Cengiz Çiftçi'nin evlendiği Tuba Egin'e 2.5 kilo altın takıldı, verilen para da dudak uçuklattı

Hakkari’de iş adamı Aydın Çiftçi’nin avukat oğlu Cengiz Çiftçi ile öğretmen Tuba Egin evlendi. Binlerce davetlinin katıldığı düğünde gelin Egin’e yaklaşık 2,5 kilo altın takıldı.

Hakkari'de Aydın Çiftçi'nin oğlu Cengiz Çiftçi'nin evlendiği Tuba Egin'e 2.5 kilo altın takıldı, verilen para da dudak uçuklattı

Hakkarili çinko madeni işletmecisi iş adamı Aydın Çiftçi’nin avukat oğlu Cengiz Çiftçi ile  Diyarbakırlı öğretmen Tuba Egin evlendi.

Çift için Hakkari’nin Üzümcü köyü Derav Mahallesi’ndeki evlerinin önünde yapılan düğüne binlerce kişi katıldı.

Düğünde davetliler gelin ve damada takı takmak için adeta yarıştı. Geline yaklaşık 2,5 kilo altın takılırken, damat için de dolar ve TL olarak 2 milyon 200 bin TL toplandı.

Damadın babası Aydın Çiftçi, mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan yakınları ve arkadaşlarına teşekkür ederek, "Türkiye’nin birçok yerinden, hatta yurt dışından konuklarımız burada. Çiftimizin 4 yıl önce Diyarbakır’da başlayan arkadaşlıkları düğünle sonuçlandı. Çok mutluyuz. Burada hoşgörü ortamı oluştu. Farklı kesimlerden vatandaşlar bir arada olmak bizim için ayrıca mutluluk verici" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2022, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER