Hayati İnanç, şehitler hakkında söylediği skandal sözler sonrası konuştu!

Trt1 ekranlarında yayınlanan İyi Fikir programında konuşan Hayati İnanç, İdlib'de şehit olan 33 şehidimizin ardından yaptığı açıklamalarla özellikle sosyal medyada gündem oldu

Hayati İnanç, şehitler hakkında söylediği skandal sözler sonrası konuştu!

Trt1 ekranlarında yayınlanan İyi Fikir programında konuşan Hayati İnanç, İdlib'de şehit olan 33 şehidimizin ardından yaptığı açıklamalarla özellikle sosyal medyada gündem oldu.

'Nasıl olsa herkes gidecek'

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen saldırı sonucu hayatını kaybeden asker için kullandığı "Kaybımız varmış gibi konuşuyorlar. Bunlar güzel sözler değil. Ne kaybı yahu? Kayıp falan yok. Yer değiştirdiler. Nasıl olsa herkes gidecek" ifadesinin yanlış anlaşıldığını belirtti. İnanç, "Allah şehitliği bana da nasip etsin" demişti.

İnanç, kamuoyunun duruma gösterdiği tepkiye dair şunları söyledi:

"Bitmiş gibi, kaybımız varmış gibi konuşuyorlar. Bunlar güzel sözler değil. Ne kaybı yahu? Kayıp falan yok. Yer değiştirdiler. Dünyadan kabir hayatına geçtiler. Nasıl olsa herkes gidecek. Şehit olmayı istemek lazım. Mühim olan biz gitmeden önce biz hazırlığımızı yapalım da güzel gidelim. Nasıl olsa herkes gidecek. Derler ya 'Herkes ölür ama herkes yaşamaz, herkese anlamlı bir ölüm nasip olmaz' bu büyük bir nimettir. Şehit olmayı istemek lazım."

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 00:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER