Haydar Baş'ın cenaze töreni iyi başladı kötü bitti!

Trabzon'da koronavirüs teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, düzenlenen törenle toprağa verildi

Haydar Baş'ın cenaze töreni iyi başladı kötü bitti!

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Lideri Haydar Baş, memleketi Trabzon'da, ailesinden 8 kişi ile koronavirüs testleri pozitif çıkınca hastanede koronavirüs tedavisine alındı. 

Yoğun bakıma alınmıştı

Akçaabat ilçesindeki özel hastanede 4 gündür tedavi gören Baş, solunum desteğine ihtiyaç duyunca Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım servisine alındı. Haydar Baş, doktorların tüm müdahalelerine rağmen dün sabaha karşı yaşamını yitirdi. 

Haydar Baş için Ortahisar ilçesi Yeni Mahalle'deki sahil fuar alanında ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi.

Tabutu sırtlamak için yarıştılar

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralına uyulması için alanda vatandaşların duracağı alanlar işaretlendi.

Cenaze namazının ardından kalabalık, naaşı cenaze aracına kadar omuzlarda taşıdı. Bu sırada sosyal mesafe kuralına uyulmadığı gözlendi. 

Baş'ın cenaze töreninde kurallara ilk başta uyuldu. Cenaze namazı bittikten sonra sıra tabutun taşınmasına gelince herkes adeta yumak oldu. Tabuta omuz vermek için birbiriyle yarışanlar koronavirüs salgınını umursamadılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER