Helal olsun Haluk Levent: Dr. Kalaycı'nın çocukları sahipsiz kalmadı

İstanbul'da koronavirüsten hayatını kaybeden Doktor Yavuz Kalaycı, yürek burkan son mesajında "Kızlarım küçük, sahip çıkarsınız değil mi" demişti. Sanatçı Haluk Levent, çocukların yaşam boyu eğitimini Ahbap Derneği olarak üstlendiklerini açıkladı

Helal olsun Haluk Levent: Dr. Kalaycı'nın çocukları sahipsiz kalmadı

İstanbul Eyüp Nişanca Aile Sağlığı Merkezi hekimlerinden Dr. Yavuz Kalaycı, koronavirüs nedeniyle hayata gözlerini yummuştu.

56 yaşında vefat eden Kalaycı'nın son mesajını son mesajını meslektaşı Doç. Dr. Erdinç Nayır paylaşmıştı.

Kalaycı son mesajında iki küçük kızının olduğunu belirterek, "Kızlarım küçük. Sahip çıkarsınız değil mi?" demişti.

Yürek burkan mesaja cevap ilk olarak Ahbap Derneği'nden geldi.

Derneğin kurucusu sanatçı Haluk Levent, şu açıklamayı yaptı:

- Meslektaşı sosyal medyada bir vasiyeti açıklayınca, 'Çocuğuma kim bakacak' deyince hepimizin içi parçalandı. Bu sabah ailesine, eşine ve çocuklarına ulaştık ve ben kendim gittim. 

- Görüştüm, tüm takipçilerim adına, Türkiye adına başsağlığı diledim. 

- Üstüne basa basa dikkat çekmemiz gereken bir durum var burada; sağlık çalışanları, sağlık emekçileri. Onlar çok kutsal bir görevdeler. Onlar bizleri kurtarmak uğruna cephede savaşan askerlerin aynısı durumundalar çünkü her an mermi yiyebilirler, her an bomba düşebilir üstlerine. 

- Biz evimizde rahat oturalım, kahvemizi içelim, koronanın geçmesini bekleyelim diye orada cephedeler. Bir yandan o insanları kurtarmaya çalışıyorlar bir yandan aileleriyle beraber riske atılıyorlar. Bu nedenle çok önemliydi. 

- Gittim ve tüm Türkiye'nin yanlarında olduğunu söyledim eşine. O da 'Teşekkür ediyoruz, Yavuz'un sınıf arkadaşları çok destek oluyorlar. Şu an acımı yaşamaya çalışıyorum' dedi.

- O çocuklar bizim de çocuklarımız. Bu acılı günler geçtikten sonra daha önce yaptığımız çalışmalar gibi Ahbap çocuklarımla beraber onları ziyaret edeceğiz. 

- Kızlarımızın okuluna gideceğiz. Onların eğitimini de üstlendik. Kızları Çağla'yı ve Çiğdem'i gördüm. Çok acı, çok kötü bir durum. 

- Çocuklarının yaşam boyu eğitimleri bize ait. Ayrıca herhangi bir eksiklik olursa elimizden ne gelirse Ahbaplar yapar. Tabii ki devlet, Sağlık Bakanlığı bir şey yapacaktır ama bu dayanışmayı göstermek istedik.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER