Herkes kendi kendine traş oluyor: Berberler isyanda!

Salgın yüzünden kuaförler kapanınca özellikle erkekler internet üzerinden aldıkları traş makineleriyle kendi kendine traş olmaya başladı. Bunun salgın sonrası da berberleri etkilemesi ve müşterilerin düşmesine neden olacağı belirtiliyor

Herkes kendi kendine traş oluyor: Berberler isyanda!

Koronavirüs salgını yüzünden kuaförler uzun süredir kapalı olunca internet üzerinden traş makineleri satışlarında rekor kırıldı.

Özellikle erkekleri etkileyen berberlerin kapanması herkesin kendi kendinin berberi olmasına yol açtı.

Bunun salgın sonrası da berberlerin müşterilerinde düşüş yaşanmasına yol açtığı belirtilirken, berberler isyan etti.

Kuaförler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Cemil İrez, büyük sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını belirtirken şu ifadeleri kullandı:

- En büyük sorun kiralar. AVM’lerde çok yüksek kira ödeyen arkadaşlarımız var. Bununla alakalı bize hiçbir geri dönüş yok. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. İşçilerimizin maaşları, sigortaları var. Kuaför sektörü hakkında çok önemsenip geri dönüş yapılmadı.

- Zor bir dönem geçiriyoruz. Alışkın olmadığımız bir şey. Kendimizce önlemler almaya çalışıyoruz. Tabi şu an devletin de yapmasını beklediğimiz şeyler var. Kısa dönem ödeneklerini bekliyoruz. Henüz bununla ilgili bir ayrıntı yok ve geri dönüşe ihtiyaç var. Ne kadar süre daha böyle olacak? Ödenekler ne zaman olacak? Bunlar için bir bilgilendirme bekliyoruz.

- Evlerde yapılan bakımlara dikkat edilmesi gerekiyor. Doğru ve bilinçli yapılmazsa saçınızı çok daha kötü hale getirebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER