Hüseyin Gülerce: Fatih Portakal bir ajandır!

Bir dönem Fetö'nün sözcülüğünü yaptığı bilinen Hüseyin Gülerce, Star gazetesinde bugün çıkan yazısında Fox TV ve ana haber sunucusu Fatih Portakal hakkında müthiş iddialarda bulundu

Hüseyin Gülerce: Fatih Portakal bir ajandır!

Hüseyin Gülerce, bir dönem Fetö'nün en etkili ismi ve sözcüsüydü. Ancak özellikle 15 Temmuz'dan sonra Fetö düşmanı oldu ve ilginç yazılar kaleme alırken, yine ilginç yorumlarda bulundu.

Gülerce, bugünkü Star gazetesindeki yazısında da Fox TV ve ana haber sunucusu Fatih Portakal'la ilgili iddialarda bulundu.

Yazı özetle şöyle:

Fatih Portakal, FOX TV’de gazeteciliği tetikçilik olarak kullanan bir etki ajanıdır.

Haber sunuyormuş gibi yapıp psikolojik harbin bütün usullerini kullanmakta ve düşmanın beşinci kolunun yapacağı her melaneti işlemektedir.

Kendisine bugüne kadar müsamaha, evet müsamaha gösterilmesi milletimizi derinden üzmüş ve yaralamıştır. İnsanımız; bu şahsın gazetecilik kisvesi altında aklımızla alay eden, sinirlerimizi geren üslup, duruş ve kin/nefret söyleminden “yeter ama” diyecek kadar bizar olmuştur.

RTÜK’ün dünkü kararı milletimizin hissiyatını bir nebze yatıştırsa da, yargının konuyu görmezden gelmesi düşünülemez.

Çünkü kararın gerekçesinde, Fatih Portakal’ın, salgın hastalığa ilişkin pek çok tedbir alınmasına rağmen, devlet yöneticilerini haksızca hedef aldığına, toplumu kin ve düşmanlığa sevk ettiğine hükmedilmiştir. Portakal’ın ifadelerinin, halkın birlik ve beraberliğinin sağlanmasına zarar verici nitelikte olduğu kanaatine varılmıştır.

Toplumu kin ve düşmanlığa sevk etmek suçtur. Bunun medya eliyle yapılması daha büyük bir suçtur.

Biliyoruz, bugün CHP başta muhalefetin alayı, Fatih Portakal’ı savunacaktır. Gazeteciliğin baskı altına alındığı dillendirilecektir.

Biz bu cephenin 15 Temmuz ihanetinden beri aynı nakaratı söylediğini biliyoruz…

Başta Almanya, Avrupa’da hükümetler ve Batı medyası; Gezi olaylarından sonra düğmeye bastılar, “Türkiye diktatörlüğe kayıyor, Erdoğan tek adam oldu” diye tepinip duruyorlar. CHP, HDP, İP, SP ve şimdi de yeni kurulanlar, malum medya ile birlikte muhalefet değil, Erdoğan üzerinden Türkiye düşmanlığı yapıyorlar.

Bundan böyle Portakal’a da asla müsamaha gösterilmemelidir

Kanununa göre RTÜK, FOX TV’nin aynı ihlali tekrarlaması halinde yayın lisansının iptaline karar verilebiliyor.

Evet, bu ABD menşeli kanalın lisansı iptal edilmelidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER