İçişleri Bakanlığı 81 ile talimat gönderdi: Yarın başlıyor!

İçişleri Bakanlığı'nın 81 ilin valiliğine gönderdiği talimata göre yarından itibaren maske takmayan kişilere 900 lira ceza kesilecek

İçişleri Bakanlığı 81 ile talimat gönderdi: Yarın başlıyor!

Koronavirüsle mücadele kapsamında büyük önem taşıyan açık alanlarda da maske uygulamasına uymayanlara yarından itibaren 900 lira ceza kesilecek.

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine gönderdiği talimatta 22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini, o tarihten itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanmasını istemişti.

Bu kapsamda, kolluk kuvvetleri 4 gün boyunca ülke genelinde yaptıkları denetimlerde maske takmayanları uyarıp bilgilendirdi.

Yarın itibarıyla maske takma zorunluluğuna uymayanlara ülke genelinde uygulama birliği olacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası kesilecek.

Maskenin, 48 ilde hayatın tüm alanlarında, 33 ilde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi insanların toplu halde bulunduğu iş yerlerinde takılması zorunluluğu bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER