İçişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama: 2 günde 7 bin 17 kişiye ceza

İçişleri Bakanlığı pazartesi salı günü yapılan maske denetimlerinde  7 bin 17 kişiye para cezası verildiğini açıkladı

İçişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama: 2 günde 7 bin 17 kişiye ceza

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada  pazartesi ve salı günü maske yasağına uymayan 7 bin 17 kişiye ceza kesildiğini açıkladı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

- 62 ilde hayatın tüm alanlarında, 12 ilde alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi insanların toplu halde bulunduğu yerlerde, 7 ilde ise bu yerlere ek olarak umumi hıfzıssıhha kurullarınca alınan kararlar doğrultusunda belirlenen cadde, sokak ve meydanlarda maske takma zorunluluğu bulunuyor.

- Bu kapsamda ülke genelinde pazartesi ve salı günü gerçekleştirilen denetimlerde maske kullanma zorunluluğuna aykırı davranan 7 bin 17 kişiye idari işlem uygulandı.

Maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu iller şöyle:

Adıyaman, Ankara, İstanbul, Bursa, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Rize, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tunceli, Uşak, Yalova, Yozgat ve Zonguldak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER