İki Hayırsever, Mahallenin Tüm Bakkal Borcunu Ödedi: "Bir Çanta Dolusu Parayla Döndü"

Osmaniye’de iki hayırsever, bir mahalledeki bakkalın veresiye defterinde kayıtlı 3 bin 500 lira borcun tamamını ödedi. Toplam 1000 euro para veren hayırseverler, borçlar ödendikten sonra kalan parayla da ihtiyaç sahiplerine kendileri adına yardımda bulunmalarını istedi.

İki Hayırsever, Mahallenin Tüm Bakkal Borcunu Ödedi: "Bir Çanta Dolusu Parayla Döndü"

Osman ve Sevgi Dal çiftine ait, 7 Ocak Mahallesi'ndeki iş yerine gelen iki kişi, mahallelinin veresiye borcunu ödemek istediklerini söyledi.

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen hayırseverler, defterde yazan borçlar için ödeme yaptı.

İŞ YERİNİN CAMINA ASTI

Bakkal Osman Dal, iş yerinin camına, "Değerli müşterilerimiz, veresiye borçlarınızın tamamı hayırsever birileri tarafından 7 Şubat'ta ödenmiştir. Hayırseverlere teşekkür ederiz." yazısı asarak, tüm borcun ödendiğini duyurdu.

Dal, yaptığı açıklamada, dükkanına gelen iki kişinin mahalle sakinlerinin veresiye defterindeki borç miktarını sorduğunu söyledi.

1000 EURO VERDİLER

Defterdeki borcun 3 bin 500 lira çıktığını anlatan Dal, şunları kaydetti:

"İki hayırsevere çay ikram ettik. Mahalledeki vatandaşların borcunu hesaplayıp söyledik. 'Biz biraz daha fazla vereceğiz' dediler. İçlerinden biri araca gitti ve bir çanta dolusu parayla döndü. 'Şansınıza nakit kalmadı, euro vereceğiz' dedi. Borçlar 516 euro civarında tuttu. Fakat bize 1000 euro vereceklerini, kalan parayla da ihtiyaç sahiplerine kendileri adına yardımda bulunmamızı istediler. Biz de gıda paketleri hazırlayarak dağıtıyoruz. Çoğunu dağıttık, az bir kısmı kaldı. Onu da dağıtacağız." 

"HAYIR KURULUŞUNDAN GELİYORUZ"

Dal, veresiye defterinde borcu bulunan mahalle sakinlerine durumu anlattığında kimsenin inanmadığını ve şaka sandıklarını belirtti. Sevgi Dal da hayırseverlere, "Türkiye'nin farklı illerinde insanların borçlarını kapatanlar siz misiniz?" diye sorduğunu, onların da "Hayır, biz bir hayır kuruluşundan geliyoruz." yanıtını verdiklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler