İntihar Ettiği Söylenen Tosuncuk'un Yeri Tespit Edildi!

Çiftlik Bank adı altında binlerce kişiyi dolandıran Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın geçtiğimiz günlerde intihar ettiği haberleri gündeme gelmişti. Dolandırdığı kişilerden kurtulmak için böyle bir söylenti ortaya attığı belirten Aydın'ın yeri tespit edildi

İntihar Ettiği Söylenen Tosuncuk'un Yeri Tespit Edildi!

Çiftlik Bank adı altında binlerce kişiyi dolandıran Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın geçtiğimiz günlerde intihar ettiği haberleri gündeme gelmişti. Dolandırdığı kişilerden kurtulmak için böyle bir söylenti ortaya attığı belirten Aydın'ın yeri tespit edildi.

BREZİLYA'^DA ORTAYA ÇIKTI

Çiftlik Bank mağdurlarının tuttuğu özel dedektif sayesinde nerede olduğu bulunan Aydın'ın Brezilya'da olduğu ortaya çıktı. Aydın'ın Brezilya, Paraguay, Uruguay üçgeninde dolaştığı belirlendi. 

Mehmet Aydın'ın aralarında bulunduğu 7 firari sanıklı davada, tutuklu yargılanan sanık kalmadı. 18 örgüt yöneticisi hakkında 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme' suçundan ikişer yıldan altışar yıla, 'bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık' suçundan 3 bin 762 kez üçer yıldan onar yıla, 'ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık' suçundan yine 3 bin 762 kez üçer yıldan onar yıla, 'suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama' suçundan da altışar yıldan on dörder yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İrem Nur Kaya

İrem Nur Kaya, 1995 yılında doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bu süre zarfında diksiyon, haber yazma ve yeni nesil gazetecilik eğitimlerini aldı. Stajını Basın İlan Kurumu'nda Halkla iİişkiler Personeli olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER