Irak'tan kahreden haber: Uzman Çavuş Hacı Halil Kızılay şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Başika üs bölgesine düzenlenen roketli saldırıda bir askerimizin şehit olduğunu duyurdu

Irak'tan kahreden haber:  Uzman Çavuş Hacı Halil Kızılay şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Başika üs bölgesine düzenlenen roketli saldırıda bir askerimizin şehit olduğunu duyurdu.

Yapılan açıklama şöyle:

- Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine bu gece saatlerinde roketli saldırı düzenlenmiştir. Atılan üç roketten biri üs bölgesine, diğer ikisi köy içerisine düşmüştür. Saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, köyde yaşayan bir çocuk da yaralanmıştır.

- Bölgede bir SİHA görevlendirilmiş ve gerekli tedbirler derhal alınmıştır. Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı ve sabır, yaralı çocuğumuza da acil şifalar diliyoruz.

Şehit olan askerin Hekimhan İlçesi Dursunlu Mahallesi nüfusuna kayıtlı 27 yaşındaki Topçu Uzman Çavuş Hacı Halil Kızılay olduğu bildirildi.

Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika üs bölgesine gerçekleştirilen roketli saldırı sonucu şehit olan 27 yaşındaki 58’nci Topçu Tugay Komutanlığı’nda görevli Topçu Uzman Çavuş Hacı Halil Kızılay’ın acı haberi Ankara’nın Polatlı ilçesindeki ailesine ulaştı.

Şehidin acı haberini, Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak ve askeri yetkililer, gece yarısı Mehmet Akif Mahallesi’ne gelerek şehidin eşi Hatice Kızılay’a verdi. Ayrıca yetkililer, şehidin Malatya’daki anne ve babasına da şehidin acı haberini ulaştırdı.

Eşinin şehit olduğunu öğrenen Hatice Kızılay, gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit haberinin verilmesinin ardından, komşuları aileye taziyelerini iletirken eve Türk bayrağı asıldı.

Şehidin evli ve 2 yaşında bir kız çocuğu babası olduğu, cenazesinin ise  Hekimhan ilçesinde defnedileceği öğrenildi.


 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2021, 07:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER