İstanbul'da 3 gündür kayıp olan Kübra Dinç her yerde aranıyor

İstanbul Fatih'te yaşayan Kübra Dinç, babaannesinden evinden çıktıktan sonra bir daha evine dönmedi. 12 yaşındaki Kübra'dan üç gündür haber alamayan ailesi, kızlarının kaçırıldığını düşünüyor

İstanbul'da 3 gündür kayıp olan Kübra Dinç her yerde aranıyor

Olay, geçen cuma günü öğle saatlerinde Fatih sınırlarındaki Zeyrek Mahallesi’nde meydana geldi. 12 yaşındaki Kübra Dinç, babaannesinden evlerine gitmek üzere çıktı. Babaanne Hacer Dinç, okul arkadaşı olduğunu iddia eden bir kişinin yanında gördüğü torununu tekrar yanına çağırdı. Burada bir süre kalan Dinç, evine gideceğini söyleyerek babaannesinden tekrar çıktı. Babaanne Hacer Dinç, son olarak torununu yanına bir otomobilin yanaştığını gördüğünü ve ardından kayıplara karıştığını söyledi. Hacer Dinç, gördüklerini şu sözlerle anlattı:

“ELİNİ TORUNUMUN ÜSTÜNE ATMIŞ”

– Perşembe akşamı bende kaldı. 12.00’da benden çıktı. Arkadaşının yanında gideceğini söyledi. Ben kız arkadaşı sandım ama erkek arkadaşıymış. Baktım elini benim torunum üstüne atmış. ‘Kübra’ diye seslendim, ‘Çocuk kim’ dedim, ‘Okul arkadaşım’ dedi. Ben de ‘Elin benim torunum omuzunda ne arıyor’ dedim çocuğa. ‘Haklısın teyze’ dedi. ‘Evine git’ dedim ve torunumu aldım. Torunum da eve gideceğini söyledi. Beyaz bir araba içinde aynı yaşta üç kişi vardı, torunum onlarla konuşuyordu. Ondan sonra torunumla birlikte gitti. Torunum kendi rızasıyla mı gitti, yoksa kaçırıldı mı bilmiyorum. Cuma akşamından beri haber alamıyoruz.

“SAĞ SALİM ÇOCUĞUMU İSTİYORUM”

Anne Hava Dinç, ” Kübra güzel kızım neredesin? Üç gündür neredesin. Kızımı gören varsa lütfen haber versin, ben çok perişanım. Allah rızası için kim götürdü ise çocuğumu geri getirsin. Ben sağ salim çocuğumu istiyorum. Çocuğumun zaten dalağı yok, hasta, soğukta kalamaz. Kızım da korkudan çıkmıyorsa çıksın gelsin” diye konuştu.

“KAÇIRILDI DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

Baba Şaban Dinç ise kızının kaçırıldığını düşündüğünü belirterek, “Ona seslenmek istiyorum, kızım evine dön. Ne olur evine dön. O benim her şeyim. Üç gündür kayıp, gelsin evine. Hiçbir şekilde haber alamadık. Ben kaçırıldı diye düşünüyorum. Hiçbir şey yapmayacağız, yeter ki evine dönsün. Sağ salim dönsün tek dileğim bu” ifadesini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER