İstanbul'da uğultu sesi yeniden duyuldu: Nedeni belli oldu!

Geçen haftalarda meydana gelen depremin ardından İstanbul genelinde uğultu sesi duyulmuştu. Dün gecede İstanbul semalarında korkutan uğutlu sesi yeniden duyuldu. Uğultu sesi deprem mi olacak sorusunu akıllara getirirken gerçek bambaşka çıktı. Duyulan sesin bir kargo uçağına ait olduğu anlaşıldı

İstanbul'da birçok ilçeden duyulan uğultu sesi yine paniğe neden oldu. Sosyal medyada geceden beri konuşulan olayın ise bambaşka bir nedenden kaynaklandığı anlaşıldı. dün geceki uğultu sesinin ise AntonovAn-12 kargo uçağına ait olduğu ortaya çıktı.

İstanbul'da uğultu sesi mi duyuldu

Dün gece İstanbul'un farklı semtlerinden güçlü bir uğultu sesi duyuldu. Vatandaşlar bu sesi deprem mi olacak sorusuna yorarken gerçek çok başka çıktı. İstanbul'da duyulan sesin bir kargo uçağına ait olduğu anlaşıldı. 

Deprem dedikoduları çıkaran sesin arkasındaki neden ise çok başka. Geçtiğimiz günlerde de olduğu gibi İstanbul üzerinden alçaktan geçen bir kargo uçağı bu sese neden oldu. "Uğultu" olarak adlandırılan ses aslında Rus yapımı Antonov An-12 kargo uçağının pervane sesiydi.


 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER