İstanbul'daki Mezarlıklar İçin Şok Karar: Memleketlerine Defnedilecekler!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı, 20 yıl sonra gömülecek yer bulunmayacağını ve bu sebeple İstanbul'da ölen vatandaşların memleketlerine defnedilmesi için çalışma başlattı

İstanbul'daki Mezarlıklar İçin Şok Karar: Memleketlerine Defnedilecekler!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi' Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı, 20 yıl sonra gömülecek yer bulunmayacağını ve bu sebeple İstanbul'da ölen vatandaşların memleketlerine defnedilmesi için çalışma başlattı.

866 KİŞİ YURTDIŞINA NAKLEDİLDİ

İstanbul'da günde ortalama 220 kişi hayatını kaybediyor. Yıllık ortalama 77 bin ölümün yaşandığı kentte, cenazelerin yüzde 30'undan fazlası İstanbul dışına gönderiliyor. Geçen yıl ölen 76 bin 218 kişiden 22 bin 431'nin naaşı il dışına nakledilirken 866'sı da yurt dışına gönderildi.

YER BULMAK MÜMKÜN OLMAYACAK

İBB Mezarlıklar Daire Başkanı Dr. Ayhan Koç, "Bu ihtiyacı hayatını kaybedenlerin doğdukları illerde defnedilmesiyle azaltabiliriz. Belki önümüzdeki 3-5 yıl için sorun teşkil etmeyebilir fakat 20 yıl sonra gerçekten İstanbul'da gömülecek yer bulmak çok mümkün olmayacak. Buna çözüm oluşturmak gerekir. En iyi çözüm de Anadolu'ya nakli sağlamaktır" açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER