İtfaiye eri göletten çıkamadı: Cihat Akkaş öldü

Manisa'nın Kula ilçesini üzüntüye boğan ölüm. Gölette olta misinasına takılan itfaiye eri Cihat Akkaş hayatını kaybetti

İtfaiye eri göletten çıkamadı: Cihat Akkaş öldü

Manisa'nın Kula ilçesine bağlı Başıbüyük Mahallesi'ndeki Çelengöz Göleti'ne 3 arkadaşıyla birlikte balık tutmaya giden Kula İtfaiye Amirliği’nda görevli  26 yaşındaki itfaiye eri Cihat Akkaş, arkadaşları ile birlikte serinlemek için gölete girdi.

Ancak karaya yaklaşık 15 metre kala dipteki balçığa saplanan otla misinasına takılan Akkaş, suda çırpınmaya başladı. 

Akkaş’ı kurtarmak için suya atlayan arkadaşları, suyun o bölgede dibe çekmesi ve balçığa saplanma tehlikesi yaşayınca Akkaş’ı su yüzeyinde çıkaramadı.

Akkaş’ın gözden kaybolması üzerine arkadaşları, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

Manisa’dan gelen AFAD ekipleri Akkaş’ın son görüldüğü nokta ve akıntı yönüne gidebileceği noktalarda botla su yüzeyinde arama çalışması yaptı. 

AFAD’ın su yüzeyinde yaptığı çalışmadan olumlu bir sonuç çıkmayınca, devreye İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube Müdürlüğü Polis Kurbağa Adamlar girdi.

Akkaş’ı bulmak için gece saatlerine kadar süren çalışmada saat 01.35 sıralarında suya giren ekipler, yaklaşık 20 dakikalık arama kurtarma çalışmasının sonucunda saat 01.55 sıralarında Akkaş’ın bedenine ulaştı. Karaya çıkarılarak müdahale yapılan Akkaş’ın yaşamını yitirdiği belirlendi.

Serinlemek için girdiği göletten cansız bedeni çıkarılan Akkaş’ın, olta misinalarına takıldığı ve balçığa saplanan misinalar yüzünden yaşamını yitirdiği belirlendi. Akkaş’ın cansız bedeni çıkarıldığında vücudunun çeşitli yerlerine olta misinaları takıldığı tespit edildi. İHA'nın haberine göre; Akkaş’ın cansız bedeni, Kula Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER