İzmir'de cami minaresinden bu kez de Müslüm Gürses çalındı!

Geçtiğimiz aylarda İzmir'de bir camide çalınan 'Çav Bella' şarkısının ardından yine İzmir'de bir camide müzik skandalı yaşandı. Müslüm Gürses'in 'Kaç Kadeh Kırıldı' adlı şarkısı camide çalınınca olaya bekçiler müdahale etti

İzmir'de cami minaresinden bu kez de Müslüm Gürses çalındı!

İzmir'de “cami minaresinden müzik çalma” provokasyonuna bir yenisi daha eklendi. İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bir camiden Müslüm Gürses’in “Unutamadım-Kaç Kadeh Kırıldı” şarkısı çalındı. Olaya görevli bekçiler müdahale etti.

Yaşanılan bu olayın ardından edinilen bilgiye göre, Zübeyde Hanım Mahallesi'ndeki bir caminin hoparlöründen gece saat 03.40'ta Müslüm Gürses şarkısı çalındığı iddiaları üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, görgü tanıklarının ifadesine başvurdu.

Cami derneğinin yöneticileriyle görüşen ekipler, cami kapısının dün gece 23.30 sıralarında tüm elektrik sistemi kapatıldıktan sonra kilitlendiğini tespit etti.
Bir başka görgü tanığı ise ifadesinde, söz konusu saatlerde balkonda otururken müzik sesi duyduğunu, cami yakınlarındaki bir araç otoparkına markası, rengi ve plakasını alamadığı bir aracın geldiğini ve yüksek sesle müzik yayını yaptığını belirtti.

Bölgedeki çarşı-mahalle bekçileri ve devriye ekiplerinin, iddiaya konu olaya yönelik herhangi bir müdahalesinin olmadığı, bu yönde polise ihbarda bulunulmadığı belirlendi.

Çevredeki güvenlik ve MOBESE kayıtlarının incelemesinin sürdüğü, olayla ilgili "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama" suçundan adli işlem başlatıldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER