İzmir'de enkazdan 65 saat sonra çıkarılmıştı: 3 yaşındaki Elif Perinçek'ten son haber

İzmir'deki depremden 65 saat sonra enkazdan çıkarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek'in tedavisinin tamamlandığı ve taburcu edildiği belirtildi

İzmir'de enkazdan 65 saat sonra çıkarılmıştı: 3 yaşındaki Elif Perinçek'ten son haber

İzmir'de deprem nedeniyle yıkılan Doğanlar Apartmanı'nın enkazında Seher Dereli Perinçek (38) ile çocukları Elzem Perinçek (10) Ezel Perinçek (10), Umut Perinçek (7) ve Elif Perinçek (3) de kalmıştı. 

Depremden 23 saat sonra Seher Dereli Perinçek ile ikizleri Elzem ve Ezel Perinçek yaralı olarak kurtarılmış, Umut Perinçek'in ise cansız bedenine ulaşılmıştı.

3 yaşındaki Elif ise 65 saat sonra enkaz altından sağ çıkarılmış, kurtarıcısının parmağını tuttuğu an depremin simgesi olmuştu.

Elif Perinçek, kardeşleri Elzem ve Ezel ile anneleri Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seher Perinçek, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Yüreğimizi dağlayan İzmir depreminin ardından üniversite personelimiz Seher Perinçek ve kızlarının tedavileri hastanemizde tamamlandı. Ailemize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ege Üniversitesi olarak bundan sonra da kendilerinin yanında olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz. Bu vesile ile tekrardan hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER