İzmir'de eşi Sibel Akçalı'yı öldüren Kenan Akçalı'dan inanılmaz savunma

İzmir'de eşi Sibel Akçalı'yı bıçakla öldüren Kenan Akçalı, savunmasında ""Eşimi çok seviyorum. Son nefesime kadar da çok seveceğim. İnsanın eşini sevmesi, kıskanması suç ise ben suç işliyorum" dedi.

İzmir'de eşi Sibel Akçalı'yı öldüren Kenan Akçalı'dan inanılmaz savunma

İzmir'in Konak ilçesinde 25 Nisan 2019'da meydana gelen olayda 52 yaşındaki Kenan Akçalı, tartıştığı eşi 50 yaşındaki Sibel Akçalı'yı bıçaklayarak öldürmüştü. 

Başlatılan soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan çiftin kızı G.A., babasının, telefonla oyun oynayan annesini, başka bir erkekle mesajlaştığını zannedip bıçakladığını söylemişti.

İzmir 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamanın bugünkü karar duruşmasına tutuklu sanık Kenan Akçalı, SEGBİS ile katıldı ve şu ifadeleri kullandı:

"Ben bilerek kimseye, hiçbir canlıya zarar vermem. Bu benim yapıma uygun değil. Eşimi çok seviyorum. Son nefesime kadar da çok seveceğim. İnsanın eşini sevmesi, kıskanması suç ise ben suç işliyorum. Eşime tek tokat atmış biri değilim. Olay günü eşime mesaj geldi. Bunun üzerine tartıştık. Kızım, telefonu alarak kırdı ve odasına girip, kapıyı kilitledi. Sinirlenip, bıçağı aldım. Benim amacım kızımı, korkutmaktı. Eşimin ailesinden af diliyorum. Ben masumum." 

Mahkeme heyeti, sanık Kenan Akçalı’ya indirim uygulamadan 'kasten öldürme’ suçundan 'ağırlaştırılmış müebbet' hapis cezası verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER