İzmir'de HDP binası önünde çatışma: Deniz Poyraz öldürüldü

İzmir'in Konak ilçesindeki HDP İl Başkanlığı'nın da da bulunduğu binaya giren kimliği belirsiz bir kişi, tabancayla sokağa ateş açtı. HDP'den yapılan açıklamaya göre parti görevlisi Deniz Poyraz çıkan çatışmada öldürüldü

İzmir'de HDP binası önünde çatışma: Deniz Poyraz öldürüldü

HDP'nin İzmir İl binası önünde silah sesleri duyulması üzerine polis güvenlik amacıyla bölgeye giriş ve çıkışları kapattı. İzmir'in Konak ilçesindeki HDP İl Başkanlığı'nın da da bulunduğu binaya giren kimliği belirsiz bir kişi, tabancayla sokağa ateş açtı. Olay yerine gelen polis ekiplerinin çalışması sonucu 1 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre; partide görevli olaran çalışan Deniz Poyraz isimli kadın hayatını kaybetti.

SOKAĞA ATEŞ AÇTI

HDP İl Başkanlığı'nın da bulunduğu 7 katlı binaya giren kimliği belirsiz bir kişi, sokağa tabancayla ateş etti. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, binanın bulunduğu sokağın çevresini güvenlik şeridiyle çevirdi. Yaya geçişine sokak kapatıldı. Saldırganın yakalanması için çalışma başlatıldı. 

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, “Saldırgan binanın içine girdi, içerden dışarıya ateş açtı. İçerde bir arkadaşımız vardı. Arkadaşımızdan haber alamıyoruz” ifadelerini kullandı. Gelen son dakika bilgisine göre; binada görevli bir kişi silahlı saldırıda hayatını kaybetti. HDP'den yapılan açıklamada, hayatını kaybeden kişinin parti çalışanı Deniz Poyraz isimli kişi olduğu belirtildi. 

İZMİR VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İzmir Valiliği'nden yapılan açıklamada, "HDP il binasına, sağlık çalışanıyken istifaen ayrılmış olan O.G isimli şahıs girerek, parti çalışanı olan D.P. isimli şahsı tabanca ile ateş ederek öldürmüştür. Şüpheli şahıs yakalanmış olup olay tüm yönleriyle araştırılmaktadır" denildi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER