İzmir'de önce 16 yaşındaki Buket Uslu sonra da 15 yaşındaki Gözde Uslu kayboldu: Ailelerinden korkunç iddia

İzmir'de 2.5 ay önce okula gitmek üzere evden ayrılan Buket Uslu'dan (16) haber alınamazken, iki gün önce de kuzeni Gözde Uslu (15) kayboldu. 

İzmir'de önce 16 yaşındaki Buket Uslu sonra da 15 yaşındaki Gözde Uslu kayboldu: Ailelerinden korkunç iddia

İzmir'in Dikili ilçesine bağlı Yaylayurt Mahallesi’nde oturan lise öğrencisi 16 yaşındaki Buket Uslu, 8 Mart günü okula gitmek üzere evden ayrıldıktan sonra bir daha geri dönmedi.

Kızlarına telefonla da ulaşamayan aile, jandarma karakoluna kayıp başvurusunda bulundu. Ancak bugüne kadar genç kızdan haber alınamadı. 

Buket Uslu’dan gelecek müjdeli haberi bekleyen aile, bu kez kuzeni 15 yaşındaki Gözde Uslu’nun kaybolmasıyla ikinci kez aynı acıyı yaşadı.

Aile ve mahalle sakinleri Buket ve Gözde’nin kaçırıldığını öne sürerek, gece geç saatlerde Çandarlı Jandarma Komutanlığı önünde toplandı.

Kayıp olan genç kızların yakınları ve mahalle sakinleri alkışlı protestoda bulunup, karakol önünde oturma eylemi yaptı. 

Gözde’nin annesi Seher Uslu ve daha önce kayıp olan Buket’in annesi Gülşah Uslu, sinir krizi geçirdi. Jandarma ekipleri kayıp olan kızların yakınlarını ve mahalleliyi sakinleştirmekte zorluk çekti.

Kızı Gözde’nin paltosuna sarılan ve çocuğunun kaçırıldığını iddia eden Seher Uslu, “Bana evladımı verin, kızımı istiyorum. Yavrumu istiyorum. Ben onsuz yaşayamam” diyerek gözyaşı döktü. 8 Mart’ta kaybolan Buket’in annesi Gülşah Uslu ise, “Kaç ay geçti aradan, kızımı verin bana. Nerede verilen sözler nerede, şimdi de bu bacı yandı. Daha kaç anne yanacak” diye haykırdı.

Gözde’nin amcası Seyran Uslu ise “Buket’in nerede olduğunu ve yerini biliyoruz. Dün benim yeğenim de kayıp oldu. Yeri belli ve o da 16 yaşında. Alan kişiler de belli. Evlenme vaadiyle götürüyorlar çocukları. Kızımızı götürenlere ulaştık. ‘Kızınızı vermeyeceğiz, işi zora sürüyorsunuz’ gibi konuşmalarla karşılaştık” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER