İzmir'de yıkılan apartmanın müteahhitinin acısı: Gelini Rabia Uzun ve torunu Hayati Uzun öldü, oğlu Bora Uzun yaralı

İzmir'de yıkılan Emrah Apartmanı'nı 1992'de Erzincan'da meydana gelen depremde torunu Emrah Uzun'u kaybettikten sonra İzmir'e gelen müteahhit Hayati Uzun'un yaptığı belirtildi. Ancak apartmanda bu kez de gelini ve iki torununu kaybetti

İzmir'de yıkılan apartmanın müteahhitinin acısı: Gelini Rabia Uzun ve torunu Hayati Uzun öldü, oğlu Bora Uzun yaralı

İzmir'de yıkılan Emrah Apartmanı'nı 1992'de Erzincan'da meydana gelen depremden sonra İzmir'e gelen müteahhit Hayati Uzun'un yaptığı belirtildi.

Hürriyet'ten Emre Eser'in haberine göre müteahhit Hayati Uzun 1992’de Erzincan’da meydana gelen depremde torunu Emrah’ı kaybetti ve daha sonra ailesiyle birlikte İzmir'e geldi.

Hayati Uzun Bayraklı’da inşa ettiği apartmana depremde ölen torununun ismini verdi. 

Ancak İzmir depreminde ilk yıkılan binalardan biri Emrah Apartmanı’ydı. 

Hayati Uzun’un iki torunu ve gelini, enkaz altında hayatını kaybetti.

Haberde şu ifadeler yer aldı:

- Hayati Uzun, 1992 yılında meydana gelen Erzincan depreminde torunu Emrah’ı kaybediyor. Bu olay üzerine İzmir Bayraklı’ya gelip onun adını yaşatmak için, 1993’te 2 blok ve 28 daireden oluşan bir apartman inşa ediyor. Buraya ‘Emrah Apartmanı’ ismini veriyor. Kendisi de yıllarca bu binada yöneticilik yapıyor ve komşularının anlattığına göre daha sonra Didim’e yerleşiyor.

- Müteahhit Hayati Uzun, Emrah Apartmanı’ndan ayrılsa da oğlu Bora Uzun ve ailesi yaşamaya devam ediyor. 

- Ancak deprem Uzun ailesinin yakasını İzmir’de de bırakmıyor. Önceki gün gerçekleşen depremde Hayati Uzun, Erzincan depreminde kaybettiği torununun adını yaşatmak için yaptığı binada gelini Rabia Uzun’u, kendisi ile aynı adı taşıyan 17 yaşındaki torunu Hayati Uzun’u ve diğer torununu kaybediyor. Kendisi gibi müteahhit olan oğlu Bora ise enkazdan ağır yaralı olarak kurtarılıp hastaneye kaldırılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER