Kadınları taciz eden sözde hoca Burhan Dalgalı hakkında flaş karar!

Dini inanç ve duyguları istismar ederek insanları dolandırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık Burhan Dalgalı, tahliye edildi. Ancak şahsın "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılandığı başka bir davadan dolayı tutukluluğu devam ediyor

Kadınları taciz eden sözde hoca Burhan Dalgalı hakkında flaş karar!

Bakırköy 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Burhan Dalgalı, müşteki Ebubekir B. ve sanık avukatı katıldı. Duruşmada tanık olarak dinlenilen Seymen A, müştekiyle akraba olduklarını belirterek, "Burhan Dalgalı, Esenler'de tanınan bir hocadır. Müştekiye 700-800 lira borç verdim. Burhan'a herhangi bir mesaj atmadım" dedi.

Bunun üzerine söz alan sanık Dalgalı, tanık ile müştekinin suç ortağı olduğunu ve tanığın yalan beyanda bulunduğunu söyledi. Sanık Dalgalı, "Mesele 3 bin 200 lira değil. Bu insanlar bana kumpas kurdular, şantajda bulundular. 300 bin lira para istediler. Hem ailemin hem milletin gözünde itibarımı zedelediler. Bu adamın yüzünü gördüğümde içim yanıyor. Ben 3 bin 200 lira almadım" şeklinde konuştu. Müşteki Ebubekir B. de sanığın beyanlarına karşılık, "İftiradır, yalan söylüyor" dedi.

Cumhuriyet savcısı, sanığın tutukluluğunun devamını istedi. Mahkeme heyeti, sanık Burhan Dalgalı'nın tahliyesine karar vererek, bir sonraki duruşmada müşteki ve tanığın dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Öte yandan sanık Burhan Dalgalı'nın, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılandığı başka bir davada tutuklu olduğu öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER