Kadir Şeker için istenen ceza belli oldu

Konya'da parkta bir kadını dövdüğü iddia edilen adama müdahele ederken ölümüne neden olduğu gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker için iddianame hazırlandı

Kadir Şeker için istenen ceza belli oldu

Konya'da Selçuklu ilçesinde 5 Şubat çarşamba akşamı yaşanan olayda parkta 32 yaşındaki Özgür Duran'ın 35 yaşındaki sevgilisi Ayşe D.'yi dövdüğü ileri sürülmüştü. 


Bu sırada parktan geçen üniversite sınavlarına hazırlanan 20 yaşındaki Kadir Şeker olaya müdahale etti. Yaşanan boğuşmada kalbinden bıçaklanan Özgür Duran hayatını kaybetti. Şeker de tutuklandı.
 

Aylardır yapılan soruşturma sonucu Kadir Şeker'in iddiası tamamlandı.
 

Şeker'in 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına kadar yargılanması talep edildi. Ancak Şeker'in, suçu tahrik altında işlediği belirtilerek, Türk Ceza Kanunu'nun 29'uncu maddesine göre de indirim yapılması istendi. 
 

Şeker, hakkındaki iddianeme Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilirse 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak. Ayrıca yanında taşıdığı bıçak içinde 'Yasak Bıçaklar ve Diğer Aletlerle İlgili Suçlar ve Cezaları' kapsamında 6 aydan 1 yıla kadar yargılanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER