Kadir Şeker'in kurtardığı Ayşe Dırla'nın ifadesi ortaya çıktı: Bakın kimi suçladı?

Sevgilisi Murat Hanlı ile birlikte bir otomobilde bir kilo uyuşturucu ile yakalanan Ayşe Dırla'nın ifadesi ortaya çıktı. 

Kadir Şeker'in kurtardığı Ayşe Dırla'nın ifadesi ortaya çıktı: Bakın kimi suçladı?

Konya'da 5 Şubat'ta meydana gelen olayda bir parkta Ayşe Dırla'yı birlikte yaşadığı Özgür Duran darp ederken olayı gören üniversite hazırlık öğrencisi Kadir Şeker olaya müdahele etmişti. Ancak Şeker, boğuşma sırasında Duran'ı kalbinden bıçaklayarak ölümüne neden olmuş, bu nedenle de 12.5 yıl ceza almıştı.

Ayşe Dırla bu kez de şimdiki sevgilisi Murat Hanlı ile birlikte Antalya'da bir otomobilde bir kilo uyuşturucuyla birlikte yakalandı. Dırla'nın ifadesi ortaya çıktı.

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre Dırla, ifadesinde şunları söyledi:

“Murat’la birlikte yaşıyoruz. Uyuşturucuyla bir ilgim yok. Murat uyuşturucu bağımlısı. 30 bin liraya Antalya’dan uyuşturucu almış. Duyunca kızdım. Uyuşturucuyu geri verip parasını almaya gidiyorduk” dedi. Polis yapılan ihbarı da Dırla’ya sordu. Dırla, “Kadir Şeker davasında tanık olarak bulunuyorum. Bu davada Kadir’i suçlamadığım için olayda ölen Özgür Duran’ın annesi (Mübeyyen Güner Dalkılıç) bu ihbarları yapmış olabilir."

Murat Hanlı ise ifadesinde, yaklaşık 60 bin lira değerindeki aracını satıp eroin aldığını belirterek, “Uyuşturucuyu kullanmak için satın aldım. Uyuşturucu satmıyorum” diye konuştu. Dırla ve Hanlı tutuklandı. Öldürülen Özgür Duran’ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılıç ve kardeşi Niyazi Remzi Duran, dün Ayşe Dırla hakkında suç duyurusunda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER