Karantina süresi uzatılan mahalleli polisi taşladı!

Antalya'nın Serik ilçesindeki bir mahallede karantina süresinin 1 hafta daha uzatılacağını öğrenen mahalleli, polise taşlarla saldırdı, bariyerleri aşmaya çalıştı

Karantina süresi uzatılan mahalleli polisi taşladı!

Antalya'nın Serik ilçesindeki bir mahallede ilan edilen 14 günlük karantina süresinin bir hafta uzatılmasına tepki gösteren mahalleli polisi taşladı ve bariyerleri aşmaya çalıştı.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Merkez Mahallesi'nde 14 gündür uygulanan karantina süresinin 7 gün uzatıldığının bildirilmesi üzerine bir grup karara tepki gösterdi.

Polise taş attılar

Mahallenin giriş ve çıkışını kapatan kontrol noktasına yürüyen grup, demir bariyerleri aşmaya çalıştı. Gruptan bazı kişiler, burada önlem alan polise taş attı. Bunun üzerine bölgeye TOMA ile çevik kuvvet ekipleri sevk edildi.

Biber gazıyla müdahale edildi

Polis, dağılmayan gruba biber gazı ve kalkanlarla müdahale etti. Atılan taşlar nedeniyle polis araçlarının kaporta ve camları zarar gördü.

Kalabalığın eylemini sürdürmesi üzerine mahalleye gelen İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sinan Demir ve Serik Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaaslan, tepki gösteren gruptakileri konuşarak sakinleştirdi. Bölgede önlem alan polis ekiplerinin bekleyişi sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER