Kastamonu'da bir köy alev alev yandı

Kastamonu'nun Tepeharman köyünde çıkan yangında ilk belirlemelere göre 1 cami ve 10 ev yandı. 

Kastamonu'da bir köy alev alev yandı

Kastamonu şehir merkezine 54 kilometre uzaklıktaki 14 haneli Tepeharman köyürde gece Satı Hebipoğlu'na ait evde elektrik kontağından yangın çıktı. 

Rüzgarın etkisiyle büyüyen alevler, kısa sürede çevredeki evlere de sıçradı.

İhbar üzerine köye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 1 cami ve 10 evin yandığı yangınla ilgili itfaiye ekipleri söndürme çalışmalarını sürdürüyor.

Kastamonu Valisi Avni Çakır, köye gelerek bilgi aldı. 

Yangının elektrik kontağından çıktığının tespit edildiğini belirten Çakır, "Kısa sürede yangın diğer evlere sıçradı orman ve itfaiye gibi söndürme ekipmanlarımız, buraya intikal edene kadar maalesef 10 ev ve caminin çatısına sıçradı. Şu an itibariyle 10 evimiz tamamen yandı. Camimizin çatısı yandı. Allah'a şükür ki herhangi bir can kaybımız yok. Yanan evlerden 5 tanesi boştu. 5 tanesinde vatandaşlarımız ikamet ediyordu. İkamet eden vatandaşlarımızı ilk etapta akrabalarının yanlarına yerleştirdik. Şu an herhangi bir mağduriyet söz konusu değil. Yarın sabah itibariyle hem hayvanları hem de kendilerine yeni konutlar yapana kadar kullanacakları uygun alanları planladık. Kullanılmayan kamu binalarını tahsis ettik. Okulumuzu ve camimizi de belli bir süre tahsis edeceğiz. Devlet olarak vatandaşlarımızın yarasını en kısa sürede saracağız" ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER