Katil zanlısı Ümitcan Uygun'un yeni sevgilisi olduğu iddia edilen Su Kaya'dan flaş açıklamalar!

Türkiye'yi derinden sarsan Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun'un sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafı tartışma yarattı. Fotoğrafta Su Kaya adlı kadının Uygun ile birlikte içki içerek poz verdiği görüldü

Katil zanlısı Ümitcan Uygun'un yeni sevgilisi olduğu iddia edilen Su Kaya'dan flaş açıklamalar!

Türkiye'yi derinden sarsan Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun'un sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafı tartışma yarattı. Fotoğrafta Su Kaya adlı kadının Uygun ile birlikte içki içerek poz verdiği görüldü.

Genç kadının Instagram hesabından paylaşıldığı anlaşılan fotoğraf, sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşmüştü.

Fotoğrafı görenler "Keşke bunu görmeseydim", "Hem de bir kadın onu sevmediği için öldürüldü" gibi yorumlarla şaşkınlıklarını dile getirdi. 

Sosyal medyada olayın büyümesinin ardından yapılan yorumlara kayıtsız kalmayan Su Kaya, kişisel Instagram hesabından paylaşımda bulundu.

Kaya, "08.12.2020 tarihinde tanıdığım, hakkındaki suçlamalardan haberdar olmadığım bir kişi ile sosyal medya hesabımdan paylaşımda bulundum. Bu kişiyi daha önce ne sosyal medyadan ne de basından tanıyordum.

Instagram hesabımdan yaptığım paylaşımdan sonra sosyal medya üzerinden şahsım aleyhine linç girişimleri başlamış, bilgim ve rızam dışında adıma sahte hesaplar açılmış, birçok paylaşımda kişilik haklarıma saldırı niteliği arz eden hakaret, küfür ve tehditlerde bulunulmuştur.

Kadına karşı şiddeti zerre-i miskal kadar dahi zihninden geçirecek ya da haklı bulacak kişiyle bir an dahi bir arada olmam mümkün değildir. Paylaşımda bulunduğum şahsı tanısam ya da hakkında başlatılan soruşturmadan haberdar olsam, bırakınız sosyal medya paylaşımında bulunmayı aynı ortamda nefes dahi almazdım. Görüntü paylaştığım kişinin kimliğinden paylaşımdan sonra sosyal medyada adımın kullanıldığı haberlerle bilgi sahibi oldum ve paylaşımımı derhal kaldırdım.

Bu itibarla, linç kampanyası gibi başlatılan ve kadına şiddeti ya da birlikte fotoğrafım bulunan kişinin yaptığı iddia edilen eylemi tasvip ettiğim gibi bir düşünceyle şahsım hakkında kişilik haklarıma saldırı niteliği arz eden hakaret, küfür, tehdit ve şantaj gibi ifadelerde bulunan her bir şahıs hakkında avukatım aracılığıyla yasal süreç başlattığımı, bu paylaşımı kullanan haber ya da benzeri web siteleri hakkında da erişim engeli/yasağı kararı verilmesi talebinde bulunacağımı saygı ile kamuoyuna bildiririm."açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER