Kaza yaptı, polise 'gazeteciyim' diyerek kurtulmaya çalıştı

Antalya'da iki otomobilin çarpıştığı kazada, sürücülerden Fırat S., polis sokağa çıkma kısıtlamasını hatırlatınca, gazeteci olduğunu iddia etti.

Kaza yaptı, polise 'gazeteciyim' diyerek kurtulmaya çalıştı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde D-400 karayolu üzerindeki Sorgun Bulvarı'nda bulunan alt kavşakta dün akşam Samet Bozdemir yönetimindeki otomobil ile Fırat S. yönetimindeki otomobil, ışık ihlali nedeniyle çarpıştı.  

Kazada hafif yaralanan Samet Bozdemir, Manavgat Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı. Otomobillerden yola savrulan parçalar ise Manavgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlileri tarafından toplandı.

Kaza yapan sürücülerden Fırat S., trafik polisinin "Sokağa çıkma yasağında karayolunda ne işin vardı?" sorusuna, "Ben Alanya'da yerel bir gazetede çalışıyorum" diye cevap verdi.

Antalya Valiliği'nden gelen izinli listesinde adı olmayan Fırat S., kaza yerindeki gazetecileri görünce de "Ben Manavgat'ın Alanya çıkışında oturuyorum ama bugün çalışmıyorum, görevde değilim. Ekmek almaya gidiyorum. Bizim orada ekmek alabileceğim hiçbir yer yok. Ne market var, ne fırın. Ben de diğer tarafa gidiyordum" şeklinde konuştu.

Fırat S.'ye polis 3 bin 150 TL ceza kesip, evine gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER