Kıbrıs'ta şehit edilen 3 kardeşin adı Mavi Vatan'da yaşatılacak

Türkiye Petrollerine ait sondaj destek gemilerine Kıbrıs’ta şehit edilen 3 kardeşin adı verildi. Tabip Binbaşı Nihat İlhan'ın oğulları Murat İlhan, Kutsi İlhan ve Hakan İlhan artık Mavi Vatan'da yaşatılacak.

Kıbrıs'ta şehit edilen 3 kardeşin adı Mavi Vatan'da yaşatılacak

Kıbrıs'ta, 24 Aralık 1963 gecesi Lefkoşa'nın Kumsal bölgesinde Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı'nda görevli olan Tabip Binbaşı Nihat İlhan´ın eşi Mürüvvet ve çocukları Murat, Hakan, Kutsi; eve giren EOKA olarak bilinen Rum çetesi tarafından küvette kurşuna dizilerek katledildi.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, şehit kardeşleri unutmadı. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı Koronaviriüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan'ın kardeşleri olan Murat, Hakan, Kutsi İlhan'ın isimleri, Karadeniz´de yapılan doğalgaz arama çalışmalarında görev alan gemilere verildi.

Sakarya Gaz Sahası'nda çalışmalarını sürdüren Fatih ve Kanuni gemilerinin ikmal faaliyetlerinde görev alan gemilerden Murat İlhan ve Kutsi İlhan, Filyos Limanı'ndan Karadeniz'e açıldı.

Limanda çalışmalarını sürdüren Hakan İlhan gemisinin toplantı salonun duvarına Rum çetecilerin katlettiği anne Mürüvvet ve çocukları Murat, Hakan, Kutsi İlhan'ın fotoğrafları asıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER