Kıraathane önündeki namaz imamın sonu oldu!

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde cami imamıyla tartışan cemaatin tepki olarak kıraathane önünde namaz kılması Diyanet İşleri'ni harekete geçirdi. Müftü, "İmamı oradan alacağız" dedi

Kıraathane önündeki namaz imamın sonu oldu!

Sakarya'nın Kaynarca ilçesine bağlı Müezzinler Mahallesi’nde yaşayan bazı vatandaşlar, mahalle camisinin imamı A.B. ile tartıştı.

Durumu  Kaynarca Müftülüğü'ne bildiren mahalle halkı imamın değiştirilmesini istedi. 

İmam A.B. ile barışmayı da reddeden mahalle halkı cuma günü yatsı namazını cami yerine mahalle merkezindeki kıraathane önünde kıldı.

Müzezzinler Mahallesi Muhtarı Saffet Kansu, imam değişene kadar camide namaz kılmayı düşünmediklerini belirterek, "Köyümüz halkı ve ihtiyar heyeti olarak imamdan memnun değiliz, imamıza küstük. Bu sebepten dolayı imamımızla ilgili gerekli müracaatları Müftülük ve diğer makamlara yaptık" dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın olayın araştırılmasına yönelik verdiği talimat üzerine de konuyla ilgili olarak Sakarya Müftülüğü'nce soruşturma başlatıldı.

Sakarya Müftüsü Hasan Başiş, yaptığı açıklamada "Kaynarca ilçemizde yaşanan olaydan dolayı üzüldük. İl Müftülüğü olarak tahkikat başlattık ve neticesini daha sonra açıklayacağız. Oradaki halkımızın da ifadeleri alınacak, imamızın da ifadesi alınıyor. İnşallah neticeyi ortaya çıkaracağız. Sadece bir akşam yatsı namazı dışarıda kılınmış, onun haricinde namazlar hep cami içerisinde kılındı. Oradaki halkla da görüştük, herhangi bir tedirginlik de yok. Sadece birkaç kişiyle ilgili sorun var ve bunu ortadan kaldıracağız, imamı da oradan alacağız. Bu sıkıntılardan sonra orada görev yapmasını uygun görmüyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER