Kızılay'ın kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi: Ayçiçek yağı hediye!

Edirne'nin Keşan ilçe Belediyesi ile Türk Kızılay Edirne Kan Merkezi işbirliğinde düzenlenen ve kan bağışında bulunanlara 5 litrelik ayçiçek yağı hediye edildiği kampanya, yoğun ilgi gördü

Kızılay'ın kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi: Ayçiçek yağı hediye!

Edirne'nin Keşan ilçe Belediyesi ile Türk Kızılay Edirne Kan Merkezi işbirliğinde düzenlenen ve kan bağışında bulunanlara 5 litrelik ayçiçek yağı hediye edildiği kampanya, yoğun ilgi gördü.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, pandemi nedeniyle ülke genelinde kan bağışının düştüğünü belirterek, "Biz bunu aşmak için Türkiye'ye örnek olsun diye bütün kurumlarımızla birlikte bir kampanya gerçekleştirdik.

Daha kampanyanın ilk saatlerinde kuyruklar oluştu. Herkesin bu kampanyaya destek olmasını temenni ediyoruz. Bir damla kanın bedeli paha biçilemez.

Ancak Biz belediye ve kurumlarla işbirliği içerisinde farkındalık oluşturma adına kan bağışlayan ilk 300 kişiye 5 litrelik sıvı yağ veriyoruz.

Ayrıca sosyal medya üzerinden başlattığımız 'En çok kim kan verecek?' şeklindeki meydan okuma kampanyasında da kurumlara çağrıda bulunduk.

Kurumlar da buna kayıtsız kalmadı. Toplum olarak bir birinin derdiyle dertlenebilen, bağları kuvvetli bir yapıya sahibiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler