Koç Üniversitesi'nden flaş Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu açıklaması!

Habertürk televizyonlarında Didem Arslan Yılmaz'la tartışan ve yayını terk eden Prof Dr. Mehmet Çilingiroğlu, dün akşam katıldığı başka bir programda Koç Üniversitesi'nden mail geldiğini ve kovulduğunu belirtmişti. Ancak olayla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Koç Üniversitesi'nden flaş Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu açıklaması!

Geçtiğimiz akşam Habertürk’de Didem Arslan Yılmaz’la tartışarak yayını terk eden Prof. Mehmet Çilingiroğlu, dün akşam konuk olduğu CNN Türk’deki canlı yayında Koç Üniversitesi’nden kovulduğunu açıkladı.

Misafir öğretim üyesiydi

Canlı yayın sırasında gelen bir maille kovulduğunu açıklayan Çilingiroğlu'na Koç Üniversitesi'nden yanıt geldi. Üniversite, Çilingiroğlu'nun sözleşmeli bir kadrosunun bulunmadığını, misafir öğretim üyesi konumunun da ocak ayında görevinin sona erdiğini belirtti.

Yazı 27 Mart'ta gönderilmiş

Koç Üniversitesi tarafından Prof. Dr. Çilingiroğlu’na 27 Mart’ta gönderilen yazıyı paylaştı. Yazıda, Çilingiroğlu’nun 27 Mart 2020 tarihinde “misafir öğretim üyesi” görevinin sona erdiği belirtilirken, kendisine “verdiği katkılardan dolayı teşekkür edildiği” aktarıldı.

Koç Üniversitesi, henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak, sözleşmesi Ocak ayında bittiyse, “yazı neden Mart ayının sonunda gönderildi?” kısmı kafalarda soru işareti yarattı.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER