Koronavirüs belirtisi olan 5 yaşındaki kızını hastaneden kaçırdı: Test sonucu açıklandı!

Almanya'dan Türkiye'ye gelen ailenin 5 yaşındaki kızları koronavirüs belirtileri göstermeye başlayınca acile getirildi. Gözetim için sevk kararlaştırıldı ancak baba, kızını hastaneden kaçırdı. Polis tarafından yakalanan kızın test sonuçları negatif çıktı.

Koronavirüs belirtisi olan 5 yaşındaki kızını hastaneden kaçırdı: Test sonucu açıklandı!

Bir aile 12 gün önce Almanya’dan Türkiye’ye geldi. Ailenin 5 yaşındaki kızları Ş.F.'de, gece saatlerinde ateş ve boğaz ağrısı şikayetleri görülmeye başlandı.

Başka hastaneye sevk edildi

Ş.F., babası Ü.F. tarafından Gölyaka Entegre Hastanesi acil servisine götürüldü ve buradaki müdahalenin ardından Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi.

Hastaneden kaçırdı

Burada yapılan ilk tetkiklerin ardından Ş.F.'nin, koronavirüs şüphesi ile gözetim altında tutulması için Atatürk Devlet Hastanesi’ne gönderilmesine karar verildi. Bunu öğrenen baba, kızını alarak hastaneden kaçırdı.

Yakalandı

Hastane yetkilileri polise haber verdi. Polis ekipleri, Ü.F. ve kızının içinde bulunduğu otomobili, Yığılca sapağı mevkisinde durdurdu. Ş.F., ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürülerek gözetim altına alındı.

Test sonuçları negatif

Emniyette ifadesinde bir anlık panikle böyle bir şey yaptığını söyleyen Ü.F., serbest bırakıldı.

Valilikten açıklama

Düzce Valiliği koronavirüs şüphesiyle tedavi altına alınan çocukla ilgili şu açıklamada bulundu:

"12 gün önce Almanya’dan yurda dönüş yapan 5 yaşındaki çocuk hastada ateş ve öksürük şikayeti olması nedeniyle tedbir amaçlı Düzce Atatürk Devlet Hastanesine yatışı yapılmış olup, alınan numuneler referans laboratuvarına gönderilmiştir. Yapılan test sonuçları negatif çıkmıştır."

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER