Koronavirüs görülmeyen Kaş'ta göz çıkardılar!

Antalya'nın cennet ilçesi Kaş'a koronavirüs giremedi. Ancak koronavirüsün girmediği ilçeye kaçak inşaatçılar girdi

Koronavirüs görülmeyen Kaş'ta göz çıkardılar!

Antalya'nın Kaş ilçesine koronavirüs giremedi.

Ancak salgın hastalığın görülmediği Kaş'ta herkes koronavirüse kilitlenmişken, kaçak inşaatçılar girdi.

Kaş’ta tespit edilen 2 bin 169 kaçak yapı olduğu ortaya çıktı. 

Belediyenin açtığı yıkım ihalelerine katılan olmadığı gerekçesiyle yıllardır yıkılamayan kaçak yapılara kesilen para cezaları da tahsil edilemezken, özel koruma alanlarına yapılan inşaatlar nedeniyle  Antalya İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne başvuru yapıldı.

Kaş ilçe merkezi çevresindeki Gökseki, Çerçiler, Bayındır, Çukurbağ, Ağullu, Orulca, Büyükçakıl ve Çetikli mahalleleri ile Üzüm İskelesi ve Ufakdere mevkiinde yoğunlaşan kaçak yapılaşmanın, Kalkan çevresinde ise Bezirgân, İslamlar, Üzümlü ve Çayköy mahallelerinde yoğun olarak gözlendiği belirtildi. 

Ayrıca Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi sınırları içerisinde ve Doğal Sit Alanı statüsündeki Yeşilköy Fırnaz, Gelemiş Mahallesi ile Kördere ve Yalı mevkiinde de kaçak yapılaşmanın yoğunlaştığına dikkat çekildi.
 
Kaş Belediyesi’nin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, ilçe sınırları içerisinde toplam 2 bin 169 adet kaçak yapı inşa edildiğini belirterek, “Belediyemiz tarafından 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yıkım ihalesi yapılmış olup, herhangi bir katılımcı olmadığından dolayı yıkım işlemleri gerçekleşmemiştir” bilgisini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER