Koronavirüs korkusundan tatil beldelerine akın ettiler!

Türkiye'de şu ana kadar 18 koronavirüs vakası tespit edildi. Okullar da önlem amaçlı tatil olunca vatandaşlar koronavirüs endişesiyle tatil beldelerinde yoğunluk oluşturdu; yazlıkçılar daha yaz gelmeden evlerini açmaya başladı.

Koronavirüs korkusundan tatil beldelerine akın ettiler!

Türkiye'de koronavirüs vakaları git gide artıyor. Geçen hafta 1 vaka varken şu an sayı 18 olmuş durumda. Okullar tatil edildi, evden çalışma sistemi getirilmeye başlandı. Koronavirüs endişesiyle vatandaşlar tatil beldelerine akın etti. Yazlıkçılar da bu yıl evlerini erken açtı.

Koronavirüs konusunda temkinliler

Çeşme Alaçatı'da dondurmacılık yapan Ahmet Bağcı vatandaşların bölgeyi tercih ettiğini belirterek, "Burası yarımada olduğu için önü tamamen açık ve dolayısıyla havası da oldukça temiz. Burada huzur var. Özellikle hafta sonları çok kalabalıklaşıyor ve yavaş yavaş kalabalığın arttığını gözlemliyoruz. İzmir, İstanbul gibi bölgelerden gelenler var. Koronavirüs konusunda temkinliler. Gelen vatandaşlarımız yazlıklarını açmış vaziyette. Evlerinde huzurlu bir şekilde yaşamaya devam ediyorlar" dedi.

Koronavirüsten korkup geldiler

Alaçatı Mahallesi'nde kuş yemi satışı yapan Mehmet Beşir, "Hafta sonu aşırı derecede kalabalıktı. Herkeste bir korku var. Koronavirüsten korkuyorlar. Dezenfekte edici maddeleri kullanırsak kolay kolay virüs buraya uğramaz. İstanbul'dan, Bursa'dan, İzmir'den birçok kişi Çeşme'ye geldi. Birçoğu da koronavirüsten korkup, buraya geldi" diye konuştu.

Virüsün açık havada yayılmadığını duyduk

Koronavirüs endişesiyle Çeşme'ye gelen Güner Gedik de, "Virüsün açık havada yayılmadığını duyduğumuz için soluğu burada aldık. Virüs sebebiyle endişeleniyoruz. Kalabalık ortamlara girmiyoruz. Ellerimizi yıkıyoruz, dezenfektan kullanıyoruz. Evden çıkmıyoruz, çıkacağımız zaman da açık havayı tercih ediyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER