Koronavirüs nedeniyle ölen hastanın yakını doktor Oğuzhan Tuğrul'u darp etti!

Ardahan'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden bir hastanın yakını, ölüm raporunda koronavirüs yerine doğal ölüm yazdığını görünce Dr. Oğuzhan Tuğrul'u darp etti

Koronavirüs nedeniyle ölen hastanın yakını doktor Oğuzhan Tuğrul'u darp etti!

Ardahan Devlet Hastanesi'nde koronavirüs teşhisiyle hastanede yatan ve ismi açıklanmayan 72 yaşındaki bir hasta bugün yaşamını yitirdi. Cenazeyi almak için hastaneye gelen ölen kişinin yakınları, ön ölüm raporunda, "bulaşıcı hastalığa bağlı doğal ölüm" ifadesini görünce Başhekim Yardımcısı Dr. Oğuzhan Tuğrul'a ölüm raporunda neden koronavirüs yazmadığını sordu.

'Gerçekleri saklıyorsunuz'

Dr. Tuğrul'un, ön ölüm raporunda prosedür gereği koronavirüs yazılmadığını, son raporda yazılabileceğini söylemesi üzerine ölen kişinin yakınları "Siz gerçekleri saklıyorsunuz" diyerek küfürler savurarak cep telefonu fırlattı. Kafasına cep telefonu isabet eden Dr. Tuğrul, servise alınarak tedavi edildi. Başhekim Yardımcısı Tuğrul, hasta yakınından şikayetçi oldu.

Fiziksel şiddet uyguladı

Yaşanan olayın ardından açıklama yapan Sağlık-Sen İl Temsilcisi Selçuk Recepoğlu, "Bugün öğle saatleri üzerine yoğun bakım hastalarımızdan biri hayata veda etti. Hasta yakınları Başhekim Yardımcımız Oğuzhan Tuğrul'a bulaşıcı olan doğal ölüm olan hasta raporunu görmeyip "Neden koronavirüs yazmamış, siz ölümleri saklıyorsunuz" diyerek çeşitli ithamlarda bulunarak hem sözel, hem de fiziksel şiddet uygulamıştır. Bu olay bizi derinden üzmüştür. Bu olayın takipçisi olacağız. Sağlıkta şiddetin önüne geçmek için daha fazla caydırıcı cezalar verilmesini talep ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER