Koronavirüs vakasına giden ambulansa saldırı

İstanbul'da gece saatlerinde koronavirüs ihbarı üzerine yola çıkan ambulansın önü kesildi ve sorduğu sorulara cevap alamayan şahıs taşla ambulansın camını kırdı

Koronavirüs vakasına giden ambulansa saldırı

İstanbul'da gece geç saatlerde koronavirüs vakasına giden ve şüheli hastayı alarak hastane yolunu tutan ambulansın önü kesildi. Arabasından inen şahıs hastanın koronavirüs olup olmadığını ve kim olduğu hakkında bilmigi almaya çalıştığı ifade edildi. 112 çalışanları ise hasta mahrumiyeti açısından bilgi vermedi. Yoluna devam eden ambulansın ikinci kez önünü kesen şahış bu sefer aracı yumruklamaya başladı. Ardından yerden aldığı kaldırım taşıyla ambulansın camını kırdı. Olay yerinden kaçam şahıs için 112 görevlileri şikayetçi oldu.

Sağlık Bakanı gece yarısı aradı

Hasta ise başka bir hastaneye sevk edildi. Yaşanan tüm bu dehşet anlarını ise Yunanistan güvenlik güçlerinin biber gazı sıktığı mülteciler ve çocuklarına müdahale eden ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ''Sevgili Büşra, senin biricik vicdanını, mesleğine ve insana olan saygını Avrupa'nın evrensel dediği hiçbir değerine değişmem. İyi ki varsın'' ifadelerini kullandığı sağlık görevlisi Büşra Kayalı Durmaz sosyal medya hesabından paylaştı.

Durmaz, kendilerine saldıran şahsın kimliğinin tespit edildiğini belirterek, kendilerinin durumunun iyi olduğunu duyurdu. Öte yandan Büşra Kayalı Durmaz'ı gece saat 03.40'ta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Durmaz, "Gece saat 03.40'ta telefon çalar ve arayan Sağlık Bakanıdır. Biz böyle güçlü bir aileyiz. Gecenin bu saatinde arayan bakanımıza teşekkür ederiz. Allah başımızdan eksik etmesin" dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER