Koronavirüsü yenen beyin cerrahı Dr. Ahmet Akbaş göreve başladığı gün öldü!

Koronavirüs nedeniyle 14 günlük izolasyonun ardından yeniden çalışmaya başlayan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli doktor, dün gece kendisi gibi hekim olan eşinin de evde bulunduğu sırada fenalaşarak yaşamını yitirdi

Koronavirüsü yenen beyin cerrahı Dr. Ahmet Akbaş göreve başladığı gün öldü!

İstanbul Tabip Odası, koronavirüs nedeniyle 14 gün izolasyon sonrası çalışmaya başlayan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli beyin ve sinir cerrahisi uzmanı Dr. Ahmet Akbaş'ın dün gece evinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, koronavirüs nedeniyle 14 günlük izolasyonun ardından yeniden çalışmaya başlayan Dr. Akbaş'ın dün akşam saatlerinde ani olarak yaşamını yitirdiği belirtildi.

Aniden fenalaştı

İstanbul Tabip Odası'nın konu ile ilgili açıklaması şöyle: "Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan meslektaşımız koronavirüs nedeniyle, hafif semptomlarla geçen 14 günlük izolasyonun ardından yeniden çalışmaya başlamıştı.6 Ekim 2020 mesai sonrası poliklinik (sürtime) hizmeti veren Dr. Ahmet Akbaş kendisi gibi hekim olan eşinin de evde bulunduğu sırada gece ani olarak yaşamını yitirdi.

Sağlık sorunu yoktu

30 yaşında, önceden bilinen ek bir sağlık sorunu bulunmayan genç bir hekimin ani ölümünün, koronavirüs hastalığının komplikasyonları ile ilişkili olabileceğini düşünüyoruz. Otopsi sonucunda elde edilecek bilgiler bu konuda daha net değerlendirme yapılmasına olanak sağlayacaktır."

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER